A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variables should be assigned by reference

Filename: core/Loader.php

Line Number: 150

Koduleht internetti | Kodulehe valmistamise õpetus

Kodulehe õpetuse sisukord


Koduleht internetti

Praegu on Sul kodulehe failid (HTML- ja pildifailid) arvuti kõvakettal ning neid näed ainult Sina. Et teised ka Su kodulehte näeksid, tuleb kõik html- ja pildifailid internetti toimetada.

Veebiruumi registreerimine

Tasuta veebiruumi pakuvad Eestis näiteks Zone.ee ja Hot.ee, kuid tasuta teenusega kaasnevad piirangud, millest tuleb juttu allpool.

Kodulehe aadressitele www.nimi.ee, www.nimi.eu, www.nimi.com jne kehtib aastamaks, mis on ligikaudu vahemikus ~125 krooni (.com) kuni ~375 krooni (.ee). Lisaks tuleb rentida virtuaalserver, mille rendihinnad jäävad üldjuhul vahemikku 50-100 krooni kuus. Populaarsed virtuaalserveri teenuse pakkujad, kelle juures saab ka kodulehe aadressi registreerida, on Zone Media, Netpoint ja Elkdata.

Zone.ee

Zone.ee's saad 25MB tasuta veebiruumi ja aadressi kujul http://web.zone.ee/sinukasutajanimi registreerida aadressil https://data.zone.ee/freeweb/register.

Zone tasuta veebiruumi miinuseks on see, et registreering kehtib aasta aega. Iga aasta pead sealse haldusliidese kaudu, kuhu saad sisse logida aadressil https://data.zone.ee/tasuta-teenused, oma registreeringut pikendama. Kodulehe registreeringut saad pikendada 60 päeva enne aegumist, mille kohta saadetakse e-postile meeldetuletus.

Hot.ee

Hot.ee's pakutakse 10MB veebiruumi ja registreerimiseks tuleb minna aadressile https://epass.elion.ee/do?service=page/Register. Kui Sul on juba hot.ee's kasutajanimi, siis registreerima ei pea ning kodulehe aadressiks saad http://www.hot.ee/sinukasutajanimi.

Failide saatmine internetti

Kõigepealt mine oma kodulehe kausta ja ava oma avalehefail (index.html) ning kontrolli terve koduleht üle, et kõik töötaks nii nagu peab.

Hot.ee serverisse käib kodulehe internetti laadimine erinevalt, kui teistesse serveritesse. Kui valisid oma kodulehe majutamiseks hot.ee serveri, siis leiad juhendi ülejärgmise alapealkirja alt.

Esilehe fail peab olema nimega index.html

Internetti tuleb üles laadida kõik failid sealhulgas pildifailid/taustapildid, mis lisasid lehtedele.

Kodulehe laadimine Zone.ee ja teistesse serveritesse (va. hot.ee)

Kui tahad kodulehe üles laadida Zone.ee või mõnda teise serverisse, siis ava rippmenüüst File > Publish

Sealt avaneb aken, kus tuleb täita järgmised väljad:

Site name: kodulehe nimi (nt Minu koduleht)
HTTP address of your homepage: kodulehe aadress (nt http://web.zone.ee/minuleht)
Publishing address: siia samuti kodulehe aadress (nt http://web.zone.ee/minuleht)
User name: kasutajanimi
Password: salasõna

Kui Sa oled isikliku arvuti taga, siis et ei peaks iga kord, kui lehe sisu uuendada soovid, kasutajanime ja parooli sisestama, tee linnuke Save Password ette.

Failide internetti üleslaadimiseks tuleb vajutada nupule Publish.

Kodulehe saatmine Hot.ee serverisse

Hot.ee's registreerunud kasutajad peavad oma asjad internetti riputama teisiti, kuna Hot.ee's on valmistatud enda failide üleslaadimise süsteem. Selleks, et kodulehefailid sinna üles laadida tuleb toimida järgmiselt:


« Kodulehekülje valmistamine | Koduleht internetti | Kodulehekülg otsingumootoritesse »
Kodulehe terviklahendus

TELLI KODULEHT

Tasuta tarkvara